Sukcesy sportowe

Rok szkolny 2015/2016

Reprezentacja dziewcząt i chłopców walczyła w Indywidualnej Lidze LekkoatletycznejMistrzem Krakowa w biegu na 1000 m został Krzysztof Grudnik i zakwalifikował się do etapu małopolskiego.
Wraz z nim do etapu malopolskiego awansowali również Norbert Uchacz oraz Łukasz Gumula i Julia Korcyl w pchnięciu kulą.

Rok szkolny 2014/2015

Za wielokrotne reprezentowanie Gimnazjum 39 w różnych dyscyplinach sportowych w ramach Gimnazjady Młodzieży w koszykówce, siatkówce, piłce nożnej, lekkoatletyce nagrody otrzymali:
Karolina Sroka, Patrycja Milewska, Katarzyna Jurczyk, Daria Kasza, Aleksandra Dulewicz, Wiktoria Golis, Anna Paluch, Tomasz Dębosz, Jacek Nowakowski–Feliks, Michał Kok, Patryk Filipowicz, Piotr Nabielec, Maciej Buczek.
Najlepszymi sportowcami Gimnazjum 39 w bieżącym roku zostali:
Olga Różycka klasa 3b, Krzysztof Grudnik klasa 2c.

Rok szkolny 2013/2014

Szkolna Indywidualna Liga Lekkoatletyczna
Olga Różycka – Mistrzowstwo Krakowa w biegu na 600m
Paulina Dobranowska – 6 miejsce w Krakowie w biegu na 100m
Kamila Lasek – 5 miejsce w Krakowie w biegu na 300m
Patryk Filipowicz – 6 miejsce w Krakowie w biegu na 1000m
Piłka nożna chłopców:
Wicemistrzostwo Krakowa w rozgrywkach halowej piłki nożnej w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzeży.
Siatkówka dziewcząt:
4m w Rejonowym Turnieju Ligi Siatkarskiej klas I dziewcząt.

Za wielokrotne reprezentowanie Gimnazjum 39 w różnych dyscyplinach sportowych w ramach Gimnazjady Młodzieży w koszykówce, siatkówce, piłce nożnej, lekkoatletyce nagrody otrzymali:
Karolina Piechowicz, Justyna Druzgała, Kamil Pietryka, Paweł Grodowski, Szymon Foryś, Klaudia Dąbrowska, Dominika Grabek, Anna Żelazna, Angelika Kolarska, Angelika Bonior, Natalia Sokół, Bartosz Banach, Norbert Koniecznay, Kamil Czarny, Karol Łazarczyk, Michał Wilk, Maciej Witwicki, Paulina Dobranowska, Kamila Lasek, Izabela Rusocka.
Najlepszymi sportowcami Gimnazjum 39 w bieżącym roku zostali:
Angelika Bonior i Maciej Witwicki.

Rok szkolny 2012/2013

Jesienne Indywidualne Biegi Przełajowe w Nowej Hucie
Alan Żabiński – 1miejsce
Anna Kot – 2miejsce

Turniej piłki nożnej chłopców Nowohucka Liga Mistrzów pod patronatem Porozumienia Dzielnic Nowohuckich
Reprezentacja chłopców w piłce nożnej – 2 miejsce

Mistrzostwa Nowej Huty w Koszykówce Chłopców
Reprezentacja chłopców w piłce koszykowej – 1 miejsce

Jesienne Indywidualne Biegi Przełajowe w Krakowie – Gimnazjada
Anna Kot – 2 miejsce – v-ce mistrzyni Krakowa

Szkolna Indywidualna Liga Lekkoatletyczna

III miejsce dziewcząt – bieg na 300m – Anna Kot
III miejsce dziewcząt – sztafeta 4×100 – Anna Kot, Izabela Rusocka, Kamila Lasek, Paulina Dobranowska
I miejsce chłopców – bieg na 100m – Alan Żabiński
III miejsce chłopców – sztafeta 4×100

V Turniej Strzelecki z okazji Dnia Niepodległości
Mateusz Pieniążek – 1 miejsce

Rok szkolny 2011/2012

Krakowskia Liga Gimnazjalna w koszykówce
Reprezentacja chłopców w piłce koszykowej – 2 miejsce

Liga Dzielnic Nowohuckich w piłce nożnej chłopców
Reprezentacja chłopców w piłce nożnej – 2 miejsce

Dzielnicowe Euro-2012 w piłce nożnej chłopców
Reprezentacja chłopców klas I w piłce nożnej –1 miejsce
Reprezentacja chłopców klas II/III w piłce nożnej – 2 miejsce

Rok szkolny 2010/2011

Jesienne indywidualne biegi przełajowe – etap rejonu Nowa Huta

Klasy I
Kot Anna 2 miejsce
Klasy II
Morawska Kamila 1 miejsce
Klasy III
Kozicki Marcin 1 miejsce
Zbylut Katarzyna 2 miejsce

Finał Miejski Szkolnej Indywidualnej Ligii LA
Dziewczęta:
Kiełb Marika – 1 miejsce – pchnięcie kulą – awans do etapu wojewódzkiego.
Sztafeta „Szwedzka” – 3 miejsce
Sztafeta 4×100 – 3 miejsce

Drużynowo: 3 miejsce w Krakowie.

Chłopcy:
Jedynak Mateusz – 3 miejsce – 1000m – awans do etapu wojewódzkiego
Jedynak Mateusz- 2 miejsce – Skok w dal –  awans do etapu wojewódzkiego
Sztafeta 4x 100 – 3 miejsce
Sztafeta „Szwedzka – 4 miejsce

Drużynowo: 4 miejsce w Krakowie

Turniej piłki siatkowej chłopców o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych nr 2 w Nowej Hucie.
Reprezentacja chłopców w piłce siatkowej – 2 miejsce

Turniej kwalifikacyjny Ligi Mistrzów Dzielnic Nowohuckich w piłce nożnej chłopców
Reprezentacja chłopców w piłce nożnej – 1 miejsce

Turniej finałowy Ligi Mistrzów Dzielnic Nowohuckich w piłce nożnej chłopców – 10 uczniów.
Reprezentacja chłopców w piłce nożnej – 3 miejsce

Liga Pierwszoklasistów w koszykówce chłopców
Reprezentacja chłopców w piłce koszykowej 3 miejsce

Rok szkolny 2009/2010

Międzyszkolne rozgrywki w piłce koszykowej chłopców ramach Gimnazjady Młodzieży
Reprezentacja chłopców w piłce koszykowej – 3 miejsce

Rozgrywki Małej Ligii o Mistrzostwo Krakowa
Reprezentacja chłopców w piłce koszykowej – 4 miejsce

Rok szkolny 2008/2009

Międzyszkolne rozgrywki w piłce siatkowej chłopców w ramach Gimnazjady Młodzieży
Reprezentacja chłopców w piłce siatkowej – 4 miejsce

Gimnazjalna Liga Pierwszoklasistów
Reprezentacja chłopców w piłce siatkowej – 4 miejsce

Finał Programu „100 lat Fair Play w Krakowie”
Reprezentacja chłopców w piłce siatkowej – 3 miejsce

Międzyszkolne rozgrywki w piłce siatkowej dziewcząt w ramach Gimnazjady Młodzieży
Reprezentacja dziewcząt w piłce siatkowej – 4 miejsce

Międzyszkolne rozgrywki w piłce koszykowej chłopców ramach Gimnazjady Młodzieży
Reprezentacja chłopców w piłce koszykowej – 3 miejsce
Gimnazjalna Liga Pierwszoklasistów
Reprezentacja chłopców w piłce koszykowej – 3 miejsce
Turniej Szkół w ramach 60-lecia Nowej Huty:
Reprezentacja chłopców w piłce koszykowej – 1 miejsce

Mistrzostwo rejonu Nowa Huta w piłce koszykowej chłopców 2008/09

Rok szkolny 2004/2005

Międzyszkolne rozgrywki w ramach Gimnazjady Młodzieży
Reprezentacja chłopców w piłce koszykowej – 3 miejsce

Rok szkolny 2002/2003

Międzyszkolne rozgrywki w ramach Gimnazjady Młodzieży
Reprezentacja chłopców w piłce koszykowej – 3 miejsce

Rok szkolny 2001/2002

Mistrzostwo Krakowa i Wicemistrzostwo Małopolski w koszykówce chłopców