Sport w naszej szkole

Nie samą nauką człowiek żyje, więc zgodnie z tą tezą, stawiamy również na sport i aktywność fizyczną! Nasze gimnazjum daje wiele możliwości rozwijania sportowych pasji i umiejętności, zarówno na lekcjach, jak i na zajęciach pozalekcyjnych.

Baza sportowa
Wszystkie lekcje wychowania fizycznego odbywają się w profesjonalnych obiektach sportowych. Są to: nowoczesne boisko zewnętrzne, hala sportowa (z możliwością podziału na dwa sektory), sala gimnastyczna, dwie sale do gimnastyki i tańca, sala do tenisa stołowego oraz bogato wyposażona siłownia. Należy też wspomnieć o magazynie sportowym – jest w nim mnóstwo piłek, szarf, skakanek i innych przyborów, dzięki którym lekcje wychowania fizycznego nie są nudne! Tak wyglądają nasze obiekty sportowe -> galeria

Reprezentacje Gimnazjum 39
Z pewnością naszymi mocnymi stronami są piłka koszykowa, piłka siatkowa, piłka nożna, lekkoatletyka. Ale to dlatego, że w skład reprezentacji wchodzą najlepsi sportowcy naszej szkoły:) Ci, którzy systematycznie uczęszczają na lekcje w-f i zajęcia pozalekcyjne. Bo jak wiecie „praca czyni mistrza”:)
Nasze reprezentacje.

Sportowcy Roku
Zgodnie z tradycją, raz na rok, wybieramy Sportowców Roku – to Ci, najlepsi z najlepszych:) To oni dumnie, przez trzy lata nauki, reprezentowali nasze gimnazjum w szkolnych i międzyszkolnych zawodach sportowych, osiągali wysokie wyniki sportowe i naukowe, są przykładem dla innych. Dla nich to wysokie wyróżnienie, a dla nas wszystkich – ogromna radość i powód do dumy! Oto oni.

Nasze wyniki świadczą o nas. Oto nasze osiągnięcia z ostatnich lat