Konkurs pięknego czytania w języku niemieckim

We wtorek, 19 lutego odbył się w naszej szkole KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA W JĘZYKU NIEMIECKIM. Wzięło w nim udział jedenaście dziewcząt i jeden chłopiec z klas 6a, 6b, 8a oraz 3a gimnazjum. Uczniowie czytali Bajki braci Grimm: „Pani Zima” , „O wilku i siedmiu koźlątkach” oraz „Spółka kota z myszą”. Ocenie podlegała wymowa i intonacja, a także była brana pod uwagę liczba popełnionych błędów. W skład jury wchodzili wszyscy uczestnicy konkursu oraz p. Dorota Sakowicz i p. Moritz Riedel. Trzeba przyznać, że poziom współzawodnictwa był bardzo wysoki, a uczestnicy dołożyli wielu starań, by pięknie przedstawić czytany fragment utworu.

Skrupulatne zliczenie punktów wykazało, iż:
1 miejsce zajęła Natalia Duraj z klasy 3a
2 miejsce Wiktoria Cedro z klasy 8a
3 miejsce Aleksandra Grabek z 8a

SERDECZNIE GRATULUJEMY!


Komentarz