Międzynarodowa wymiana szkolna – wyjazd do Norymbergi.

W piątek 5 maja grupa naszych uczniów już po raz dziesiąty wyjechała  na sześć dni do Norymbergi. Wzięli oni udział w drugiej części tegorocznej międzynarodowej wymiany szkolnej. Część pierwsza odbyła się w lutym w Krakowie. Nasi gimnazjaliści mieli okazję  doskonalenia języka niemieckiego i angielskiego w sytuacjach codziennych. Mieszkali bowiem u swoich koleżanek i kolegów z Peter-Vischer-Schule. Wspólnie zwiedzali Norymbergę i Monachium oraz wzięli udział w innych,  atrakcyjnych punktach programu przygotowanego przez gospodarzy. Wyjazd ten był znakomitą okazją poznania zwyczajów, kultury i historii oraz walorów turystycznych Bawarii, a także nawiązania przyjaźni i ciekawych kontaktów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i kroniki z pobytu w Norymberdze, którą wkrótce zamieścimy  w dziale Wymiana.


Komentarz