Termometr uczuć

Termometr_uczucUczennice i uczniowie wraz z Rodzicami wzięli udział w akcji zorganizowanej przez Dzielnicowy Portal Informacyjny mistrzejowice24.plTERMOMETR UCZUĆ” – mającej na celu rzeczowe wsparcie Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Akcja zbiórki kocy, legowisk, zabawek, kołder i poduszek oraz innych akcesoriów i najważniejsze – karmy suchej i mokrej dla wszystkich zwierzaków – trwała od 1.12 aż do 20.12 i łączyła się z wielką aktywnością samorządów obu naszych szkół w ZSP nr 5. Młodzież i dzieci, ich rodzice bardzo aktywnie wsparli zbiórkę. Cztery po brzegi wypełnione smakołykami, workami z karmą, puszkami i saszetkami wielkie pudła – pojechały do zwierzaków, które przecież przez cały rok mają te same potrzeby. Kilka legowisk, kołder, koce i kapy – będą chroniły je przed zimnem w najbliższych miesiącach.
W szkole akcję nazwaliśmy „Zwierzęta też mają święta”.
Odbierający dary opiekunowie i pracownicy schroniska oraz przedstawiciel organizatora – pani Daria Bodziony złożyła na nasze ręce piękne podziękowanie dla wszystkich – za nasz udział i naprawdę godną naśladowania postawę…
Za ofiarność, zaangażowanie i aktywny udział w akcji.
Zamocowany na tablicy korkowej „Termometr uczuć” na korytarzu szkoły – i temperatura znaczona na nim w kolejnych dniach owocnej zbiórki – szybował w górę!!!
Dzięki ofiarności darczyńców udało się na terenie kilku placówek czyli naszej szkoły (ZSP nr 5), Salezjańskiego Zespołu Szkół (os. Piastów), w Klubie KUŻNIA (os. Złoty Wiek) oraz Młodzieżowego Domu Kultury im. A. Bursy (os. Tysiąclecia) i klubu MIRAGE (os. Bohaterów Września) łącznie zebrać w trzy tygodnie aż 171 kg karmy i pomoc rzeczową: koce, kołdry, ręczniki, legowiska i zabawki.

Komentarz